Rada školy

Rada školy je iniciatívnym a poradným samosprávnym orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje verejné záujmy a záujmy rodičov, pedagogických a ďalších zamestnancov a žiakov v oblasti výchovy a vzdelávania.

Členovia Rady školy

Ing. Róbert Uzsák – predseda ŠR (pedagóg)
Mgr. Mitko Lambev – podpredseda ŠR (pedagóg)
p. Marek Répasi – člen (rodič)
p. Peter Ježo – člen (rodič)
p. Roman Zbaviteľ – člen (rodič)
Nina Ježová – člen (predseda Školského parlamentu)
Mgr. Katarína Pecárová – člen (nepedagogický pracovník)
p. Branislav Bánsky – člen (zamestnávateľ)
p. Polat Elalmis – člen (BSK)
PaedDr. Igor Mariančík – člen (BSK)
p. Milan Polešenský – člen (BSK)

Činnosť Rady školy

Rada školy sa vyjadruje ku všetkým závažným skutočnostiam, ktoré sa vzťahujú k práci školy.
Rada školy:

1. navrhuje na základe výberového konania kandidáta na vymenovanie riaditeľa školy
  2. navrhuje alebo sa vyjadruje k návrhu na odvolanie riaditeľa školy,
  3. vyjadruje sa ku koncepčným zámerom rozvoja a ku skutočnostiam uvedeným v § 3 ods.7 SNR č. 596/2003 Z.z. a to najmä :
  • k návrhu na počty prijímaných žiakov,
  • k návrhu na zavedenie študijných a učebných odborov a zameraní, na úpravu v učebných plánov, v skladbe vyučovaných voliteľných a nepovinných predmetov a predpokladaných počtov žiakov v týchto predmetoch,
  • k informáciám o pedagogicko-organizačnom a materiálnom zabezpečení výchovno-vzdelávacieho procesu,
  • k správe o výchovno-vzdelávacích výsledkoch školy,
  • k návrhu rozpočtu,
  • k návrhu na vykonávanie hospodárskej činnosti školy,
  • k správe o výsledku hospodárenia školy,
  • ku koncepčnému zámeru rozvoja školy rozpracovanému najmenej na dva roky.

Rada školy vo výberovom konaní na funkciu riaditeľa školy :

• posúdi predložené podklady jednotlivých uchádzačov a určí poradie navrhovaných kandidátov,
  • tajným hlasovaním odovzdá bezodkladne výsledky výberového konania zriaďovateľovi školy: zoznam kandidátov a návrh na kandidáta na vymenovanie za riaditeľa školy, podpísaný predsedom rady školy.
Štatút Rady školy na stiahnutie

skola@sostvranovska.sk