Prečo ísť
na našu školu


O našich absolventov je v praxi záujem a svoje budúce zamestnanie si ľahko nájdeš už popri štúdiu. Zisti všetky dôvody, prečo študovať na SOŠT Vranovskej a pozri sa na úprimné názory našich študentov a absolventov.
Image

Prečo ísť na našu školu


O našich absolventov je v praxi záujem a svoje budúce zamestnanie si ľahko nájdeš už pri štúdiu. Zisti všetky dôvody, prečo študovať na SOŠT Vranovskej a pozri sa na úprimné názory našich študentov a absolventov.

Naša škola v číslach


0 m²

rozloha dielne

0%

nárast počtu študentov

0 rokov

stabilnej histórie

Spočítaj si všetky dôvody


Isté uplatnenie

Čaká ťa skvelé uplatnenie.
O našich absolventov je v praxi záujem a svoje budúce zamestnanie si ľahko nájdeš už popri štúdiu.

Moderné vybavenie

V praxi sa nestratíš. Budeš sa učiť na moderných strojoch a vybavení, ktoré nájdeš u svojich budúcich zamestnávateľov.

Skúsenosti zo sveta

Získaš skúsenosti z celého sveta. V priebehu štúdia môžeš vyraziť na študijné pobyty Erasmus+.

Skvelí majstri

Do školy sa budeš tešiť. Máme skvelý tím majstrov a učiteľov, ktorí ti odovzdajú nielen znalosti a zručnosti, ale aj lásku k remeslu.

Odborné súťaže

Ukáž svoj talent a kreativitu. Pravidelne sa zúčastňujeme odborných súťaží, na ktorých zúročíš svoje nápady a zručnosti.

Vlastný internát

Vzdialenosť pre nás nie je prekážkou. Máme vlastný internát, takže je jedno, či si z Bratislavy alebo druhého konca Slovenska.

Záujmové krúžky

Voľný čas môžeš tráviť aktívne. Máme širokú ponuku záujmových krúžkov. Udržuj sa v kondícii vďaka rozmanitej ponuke športov v rámci športového krúžku.

Priestor a príležitosti

Dáme ti priestor aj príležitosti. Ak v priebehu štúdia zistíš, že ťa baví niečo iné, môžeš prestúpiť na iný odbor.

Skvelé výsledky

Máme skvelé výsledky pri záverečných skúškach i maturitách. Dobre ťa pripravíme na tvoje budúce povolanie.
Image

Výjazdy do zahraničia, na ktorých sa skutočne niečo naučíš

Naši študenti každoročne cestujú do niekoľkých krajín EÚ a Turecka, aby sa na praxiach vo firmách naučili nové technické postupy, zoznámili sa s vybavením, ale aj spoznali miestnu kultúru.

Náš výmenný program je otvorený pre každého, kto má aspoň trochu záujem. Spolu so spolužiakmi si aj tak môžeš vyskúšať, aké je to pracovať v medzinárodnom prostredí na nových strojoch a dodávať výrobky zákazníkom po celom svete.

Názory študentov a absolventov


Image

Matúš Valo

absolvent 2022
nadstavbového štúdia
v odbore strojárstvo

Škola sa mi zapáčila už od začiatku. Učitelia sa k nám správajú, akoby boli naši spolužiaci a sú veľmi ochotní a nápomocní. Ak máš nejaký nápad, príď si ho zrealizovať na našu školu.
Image

Samuel Toth

mechanik nastavovač
študent 3. ročníka

Od detstva rád modelujem, tvorím a pracujem s rôznymi materiálmi. Na našej škole sa v tomto smere môžem realizovať, učím sa vyrábať súčiastky na rôznych strojoch a pripravujem sa na zaujímavú prácu do budúcnosti
Image

Valter Fábry

absolvent 2022
odboru obrábač kovov
študent 1. ročníka
nadstavbového štúdia

Tento učebný odbor som si vybral preto že ma baví a napĺňa práca s kovmi, a zaujali ma všetky tie výrobky. Vždy som sa o tento typ práce zaujímal a vďaka našej škole, sa tomu môžem venovať v mojej budúcnosti. Naša škola mi dáva veľa skúsenosti aj z teoretického hľadiska, no predovšetkým z praktického. Táto škola mi dáva veľmi užitočné poznatky, ktoré ďalej môžem rozvíjaťi. Naša škola a tento učebný odbor vo mne ešte viac podnietili vášeň pre tento typ práce.
Image

Xénia Hartlová

obrábačka kovov
študentka 3. ročník

Odbor obrábač kovov som si vybrala hlavne preto lebo je to odbor pri ktorom sa vela naučím či už na praxi alebo na hodinách. Škola mi bola odporučená na zš a úprimne čakala som menej ale skvelí majstri učitelia a spolužiaci mi ukázali že som si lepšiu školu vybrať nemohla.
Image

Tomáš Zbaviteľ

mechanik nastavovač
študent 2. ročníka

Naša škola otvára možnosti. Aké? … vzdelávať sa, cestovať, súťažiť, rozvíjať sa v tom, čo ma baví.
Image

Radko Kubala

nadstavba strojárstvo
absolvent 2021

Keď som po rokoch v praxi s výučným listom inštalatéra prišiel na to, že potrebujem vzdelanie, bola SOŠT jediná škola, ktorá mi umožnila, aby som sa mohol ďalej vzdelávať a urobiť si maturitu. Výsledkom mojej praktickej maturitnej skúšky bola aplikácia rozšírenej reality, dnes bežne dostupná v obchodoch s aplikáciami (VIRTUAL LATHE – Aplikácie v službe Google Play). Dnes študujem na vysokej škole (Univerzita Konštantína filozofa v Nitre, odbor aplikovaná informatika) a som vďačný odbornému vedeniu a prístupu učiteľov a majstrov v SOŠT za ľudský a partnerský prístup.
Image

Samuel Križovenský

zlatník a klenotník
žiak 3. ročníka

Keď som dokončil gymnázium, zistil som, že chcem rozvíjať svoju kreativitu a vášeň pre pekné veci. Páči sa mi obrábanie kovov a minimalistická, detailná práca. Vyrábam a dnes už aj predávam vlastné výrobky, predovšetkým prstene, obrúčky, ktoré vyrábam z rôznych materiálov, hoci aj z mosadzných rúr. Škola ma učí novým pohľadom, novým technikám a pomáha mi aj požičiavaním niektorých pomôcok, napríklad pec na odlievanie.

  Naši spoľahliví partneri


  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image

   Už si si vybral odbor?

   Rozhodni sa pre SOŠT Vranovská ešte dnes.
   Vyber si z našich odborov